Nacházíte se zde: Úvod » Informace pro klienty

Informace pro klienty


Užitečné informace, které je dobré znát:

Délky pobytů a nástup

Minimální délky pobytů jsou individuálně stanoveny majiteli a mohou být na různých objektech odlišné. Obvykle jsou sezonní termíny na chatách nabízeny většinou na min. týdenní pobyt (nejčastěji v intervalu sobota - sobota). Některé objekty v hlavní sezoně a většinu mimosezonních termínů lze však rezervovat i na kratší dobu, např. víkend. Informace o minimální délce pobytu je vždy uvedena v prezentaci. Časy nástupu na pobyt jsou rovněž individuálně stanoveny různě. Obvykle pobyt začíná nástupem 1. den pobytu mezi 15.00 a 19.00 a končí poslední den do 10.00 hod., kdy musí být objekt připraven k předání majiteli (příp. opuštěn pokoj). Při nástupu je nutné předložit Poukaz na pobyt - potvrzení úhrady rezervační zálohy. V poukaze je uvedeno jméno kontaktní osoby a telefonní číslo. Ubytovatel Vás může zkontaktovat sám telefonicky či emailem ohledně informací nebo v případě požadavku na zálohu na pobyt. U privátních objektů je zákazník povinen 2-3 dny před nástupem kontaktovat tuto osobu a dohodnout podrobnosti příjezdu. Podrobné informace k nástupu naleznete v poukaze na pobyt.

Ceny, počet osob a účast dětí u nabídky chaty a chalupy

Ceny jsou obvykle uváděny za celý objekt/pobyt bez ohledu na počet osob. V prezentaci je u každého objektu uveden maximální počet osob, který nesmí být překročen. Pokud se dostaví vyšší počet, není majitel povinen klienty ubytovat. Nižší počet osob je možný, ale cena se nesnižuje. Dítě ve věku do 2 let včetně (tj. do 3 dovršených) není považováno za osobu a nezapočítává se tedy do limitu. Pro takové dítě však není k dispozici lůžko. Počet dětí povolených nad rámec kapacity objektu je uveden v prezentaci. Ve výjimečných případech mohou být i děti do 2 let počítány do celkového počtu osob. Ceny se v průběhu roku mohou měnit dle atraktivity časového období.

Kauce a záloha na energie u chat a chalup

Někteří majitelé objektů vybírají kauci jako zálohu pro hrazení případných škod. V případě bezproblémového pobytu, kdy zákazník nezpůsobí žádné škody, se kauce vrací. Výše kauce je uvedena v detailu rezervace a v poukaze na pobyt. Majitel může také pomocí kauce vyžadovat zálohu na energie, pokud se hradí zvlášť.

Energie a otop

Zahrnutí částky za spotřebované energie a vytápění do ceny za pronájem objektu či jejich samostatná úhrada je věcí rozhodnutí majitele. Často jsou tedy energie a otop v ceně zahrnuty. Někteří majitelé však trvají (většinou z objektivních důvodů) na samostatném hrazení těchto nákladů. Tato skutečnost je tedy uvedena v prezentaci objektu, detailu rezervace a následně v potvrzení rezervace. Majitel objektu má právo žádat přiměřenou zálohu na tyto náklady po příjezdu klientů.

Poplatky placené na místě

V ceně zakoupeného pobytu nemusí být zahrnut místní poplatek z pobytu a parkovné, které jsou odváděny obci. Tyto poplatky jsou hrazeny hotově při příjezdu. Mezi další poplatky placené na místě patří poplatky za domácí zvíře, půjčení kol, využití bazénu apod. Podrobné informace jsou uvedeny v detailu prezentace, v potvrzení rezervace a v poukaze na pobyt.

Domácí zvíře

Pobyt s domácím zvířetem je možný jen v případě výslovného souhlasného uvedení v detailu objektu. Poplatek za domácí zvíře je uveden v detailu prezentace. Klient může na pobyt vzít max. 2 domácí zvířata, není-li uvedeno jinak. Vyšší počet podléhá schválení majitelem objektu. Přítomnost chovných a užitkových zvířat (koně, dobytek, skot…) a zvířat chovaných podle zvláštních předpisů je na rekreačních objektech přísně zakázána (plazi, šelmy…)

Škody na zařízení

Za případné škody způsobené na vnitřním či venkovním zařízení odpovídá v plné výši zákazník a je povinen tyto škody uhradit. Dohoda o náhradě škody je věcí jednání mezi klientem a majitelem objektu.

Doprava

Dopravu z místa bydliště do pobytového místa si zajišťuje zákazník sám a částka není zahrnuta v ceně pobytu. Vzhledem k umístění většiny objektů doporučujeme dopravu vlastním vozem.

Stravování

U nabídky chat a chalup je zákazníkům k dispozici vybavená kuchyňka. Popis vybavení naleznete v prezentaci. Výjimečně může být také stanovena povinnost zakoupit stravu na místě (zejména u rodinných penzionů).

Lůžková výbava u chat a chalup

U některých objektů není k dispozici kompletní lůžková výbava. Přesná informace je uvedena v prezentaci. LŮŽKOVÁ VÝBAVA je souhrnný název pro vše na spaní = LŮŽKOVINY (tj. matrace, přikrývka a polštář) + POVLEČENÍ (to je výměnné povlečení na polštář, přikrývku a prostěradlo na matraci).

Standardní vybavení a vytápění u chat a chalup

Kuchyňka vždy obsahuje pro daný počet osob příbory, skleničky, šálky, talíře a nádobí na vaření. Vytápění objektu je ubytovatel povinen umožnit jen v době topné sezóny. Poplatek za vytápění je uveden v detailu rezervace.

Typy objektů

Ilustrační foto CHATA
Jedná se o typický rekreační objekt postavený za účelem rekreace v rekreační oblasti. Z důvodu specifického vývoje jsou tyto objekty mnohdy stavebně i dispozičně velmi netradičně řešené.
Ilustrační foto CHALUPA
Jedná se o dříve postavený, zpravidla venkovský objekt (většinou po rekonstrukci), který je většinou situován v obci, na samotě nebo v menší osadě sestávající z objektů stejného typu. Tyto objekty jsou většinou přízemní se sedlovou střechou a mohou být vybavené stylovým nábytkem, v některých případech se může jednat i o vícepodlažní objekty s obytným podkrovím.
Ilustrační foto ZAHRADNÍ DOMEK
Jedná se o malý objekt stojící v zahrádkářské lokalitě či sadu nebo v zahradě za domem majitele. Vybavení objektu odpovídá standardu, pozemek může často využívat majitel.
Ilustrační foto CHATKA
Jedná se o malý rekreační objekt, který je převážně součástí chatové osady či kempu s více podobnými objekty. Chatka je většinou (až na výjimky) velmi skromně vybavena, nebývá zde k dispozici vl. kuchyňka či sociální zařízení, které jsou součástí areálu či kempu a jsou k dispozici všem rekreantům tohoto zařízení. U těchto objektů upozorňujeme na velmi prosté ubytování s možnými drobnými nedostatky a méně soukromí v celém areálu.
Ilustrační foto BUNGALOV
Jedná se o vyhrazenou a samostatnou ubytovací jednotku (zejména přízemní), která nabízí ubytování s kompletním vybavením (pokoje, spol. místnost, kuchyňka apod.).
Ilustrační foto REKREAČNÍ DŮM (VILA)
Jedná se o typický rodinný dům či vilu (zpravidla více pater) určenou výhradně k rekreačním účelům, který je umístěn v obci či městě (ulice nebo zástavba rodinných domů). Vybavenost je většinou na vyšší úrovni.
Ilustrační foto VINNÝ SKLEP
Tento objekt je typický pro jižní Moravu. Jedná se o nástavbu nad vinným sklepem. Objekt je standardně vybaven k rekreačním účelům a příjemnému pobytu. Objekt je umístěn převážně v lokalitě více vinných sklepů a vinohradů. Návštěva a posezení s degustací v samotném vinném sklepě je zpravidla možná po dohodě s majitelem.
Ilustrační foto HORSKÁ CHATA
Jedná se o objekt s více pokoji či apartmány, umístěný v prostředí hor. Většinou je k dispozici jídelna s možností stravování (hostům nemusí být k dispozici vlastní kuchyňka).
Ilustrační foto STATEK
Jedná se o objekt postavený ve stylu zemědělského stavení. Statek může být funkční nebo již není pro zemědělství využíván, ubytování různých kvalit dle konkrétního popisu, někdy se také jedná o agroturistickou farmu (koně apod.).
Ilustrační foto APARTMÁN
Jedná se zpravidla o 1 - 2 pokoje (i více pokojů) se vstupní chodbičkou a vlastním sociálním zařízením (příp. i vlastním kuch. koutem). Apartmán může být umístěn v rekreačním domě, penzionu či horské chatě.
Ilustrační foto APARTMÁNOVÝ DŮM
Jedná se o rekreační objekt, který nabízí více apartmánů či studií. Stravování není zajišťováno a ubytovací jednotky mají většinou vlastní kuchyňku, případně společnou pro celý objekt. V některých případech zde bydlí majitel.
Ilustrační foto PENZION
Jedná se o typické ubytovací zařízení, většinou rodinného charakteru s více pokoji či apartmány. V jednom turnusu je zde ubytováno více různých hostů, k dispozici může být jídelna nebo restaurace s možností stravování.
Ilustrační foto HOTEL
Jedná se o standardní ubytovací zařízení. Ubytování je nabízeno v pokojích a apartmánech různých kategorií, součástí hotelu je restaurace a také doplňková vybavenost (wellness, sportovní nebo zábavní zázemí, bar ...).
Ilustrační foto REKREAČNÍ STŘEDISKO
Jedná se o rekreační zařízení (komplex), který standardně sestává z hlavní budovy (ubytování a stravování) a dalších ubytovacích jednotek (chatky apod.). Zařízení má většinou bohaté sportovní možnosti a bývá umístěno v přírodním prostředí.
Ilustrační foto CHATOVÁ OSADA
Jedná se o zařízení s více chatami (chatkami) sloužícími k ubytování. Sociální zařízení bývá většinou centrální, vybavenost zařízení bývá nižší.
Ilustrační foto ATC
Jedná se o rekreační zařízení (komplex), který standardně sestává z hlavní budovy (recepce, příp. stravování) a dalších ubytovacích jednotek (chatky apod.).
Ilustrační foto MOBILNÍ DŮM
Zpravidla dřevěné domy, umožňující transport z místa na místo. Tyto objekty je možno připojit na inženýrské sítě a nabízí stejné pohodlí jako u standardních domů.
Ilustrační foto HAUSBÓT
Jedná se o obytný druh lodi zakotvený na jednom místě. V podstatě jde o zážitkové ubytování na vodě. Tyto objekty jsou jednoduše vybaveny, ve většině případů nedisponují sprchou ani toaletou.
Ilustrační foto GLAMPING
Jedná se o moderní trend v kempování. Zpravidla může jít o jurty, stany, dřevěné domky, maringotky, které jsou umístěny v přírodě a nabízí zážitkové ubytování. Objekty jsou moderně a komfortně vybaveny. Většinou však nedisponují sprchou ani vodou, vesměs bývá k dispozici suché či mobilní WC.